top of page
Přemysl Jaroš

Kynologií se zabývám od roku 1991 a se svými psy jsem složil asi třicet zkoušek z výkonu a absolvoval několik desítek závodů MZŘ, IGP a TARTu Jsem několikanásobným účastníkem MČR obranářů TARTu a účastníkem MČR stopařů TARTu. Proškolený kladeč stop ČKS. Zaměřuji se na individuální výcvik a odborné konzultace, skupinové kurzy, výcvik u majitele, složení zkoušky se psem, přípravu na bonitace.V současné době se zaměřuji na vysvětlení komunikace klienta se psem, založené na moderních principech tréninku, bez zbytečného násilí a křiku, které vede k oboustrannému spokojenému soužití a respektu ke zvířeti, řešení konkrétních problémů ve vztahu majitel a pes, problémům psa s jeho okolím, jako je agresivita na ostatní psy, majitele, útěky, honění zvěře apod. Základem mojí práce se psy je přirozená komunikace založená na pozitivním posilování a porozumění psovi. Ve svém oboru se neustále snažím vzdělávat a využívat nejnovějších poznatků v práci se zvířaty. Jsem absolventem výcvikové školy Animal Training Academi- ATA1 – trenér psů a ATA2 – Profesionální trenér psů, pana Jiřího Ščučky světově uznávaného trenéra zvířat, seminářů RNDr. Františka Šusty, Karen Prior, Kenna Ramirese, Barta Bellona, Helmuta Reisera. Samotný výcvik stavím na základech behaviorálního učení pomocí primárních a sekundárních posilovačů a obecných principech výcviku pomocí Skinnerova kvadrantu, klasického a operantního podmiňování. Preferuji individuální přístup ke každému klientovi.

Ve svých lekcích řeším kromě klasické provozní poslušnosti a různých tréninků pro zabavení a učení psa také reaktivní psy, nežádoucí chování, agresivitu, strachovou reakci, přivykání na samotu, ale i sportovní výcvik, pachové práce a ochotu spolupracovat s majitelem při manipulaci a veterinární prohlídce.

O NÁS

Martin Jaroš

Figuranta jsem začal dělat, protože jsem se psy de-facto vyrůstal. Oficiálně, pod ČKS pak figuruji od roku 2008, momentálně jako figurant I. výkonnostní třídy. Můžete mne tedy vidět při figurování závodů a zkoušek. Jako psovod jsem se účastnil MČR a nadále se věnuji sportovní kynologii i v tomto směru. Obrany u nás trénujeme podle Mezinárodního zkušebního řádu, podle Národního zkušebního řádu a okrajově TARTu. Psovodi z naší skupiny se účastnili Mistrovství světa a výběrových soutěží na Mistrovství republiky. Najít mne můžete na cvičišti ZKO Hostivař v úterý a v sobotu odpoledne a na cvičišti ZKO Libeň a to ve čtvrtek k večeru.

bottom of page